********************************

Головна » 2017 » Грудень » 14 » Першість району з баскетболу серед дівчат
17:16
Першість району з баскетболу серед дівчат

13 грудня в спортивному залі Великобурлуцької школи, пройшла першість району з баскетболу серед дівчат навчальних закладів Великобурлуцького району.

Змагання розпочались урочистим шикуванням всіх команд, яких з наступаючими святами привітав Руслан Зоренко, побажав добре закінчити учбове півріччя, здоров’я, нових спортивних здобутків та перемоги у сьогоднішньому турнірі.

В змаганнях прийняло участь шість команд, регламентом змагань команди були розділені на дві підгрупи по три команди, ігри складались з двох періодів по 8 хвилин. В підгрупах ігри пройшли за коловою системою, переможці з підгруп мали право розіграти між собою 1-2 місце першості, другі місця в підгрупах розіграють відповідно між собою 3-4 місце.

Сліпим жеребом, до першої підгрупи потрапили наступні команди таких навчальних закладів, це ЗОШ с.Андріївка, с.Шипувате та с.Підсереднє. Першими в даній підгрупі на майданчик вийшли команди з ЗОШ с.Підсереднє та с.Шипувате. З перших хвилин зустрічі в грі відразу повели дівчата з с.Шипувате, перший період закінчується з рахунком 8:0 на їх користь. В другому періоді дівчатка з с.Підсереднє, спромоглися відіграти рахунок першого періоду, та в свою чергу їх суперниці з с.Шипувате вкидають ще два м’ячі, чим забезпечують собі перемогу з рахунком 12:8. Наступними своїми силами мірялись команди дівчат з ЗОШ с.Андріївка та с.Шипувате. Цей матч був першим, де головний час зустрічі не зміг виявити відразу переможця. З перших секунд зустрічі господарями на майданчику були дівчата з с.Шипувате, перший період вони закінчують з відривом в рахунку 8:2. В перерві дівчата з с.Андріївки, отримавши настанови на гру, дають не аби який бій своїм суперницям і знаходять в собі сили щоб вирівняти гру, що призводить до фінального рахунку 10:10. В додаткових трьох хвилинах гра йшла на рівних, спочатку у відрив пішла команда ЗОШ с.Андріївка, та невдовзі їх суперниці зрівнюють рахунок. Додатковий час спливав, і тут вже зіграли не на користь отримані штрафні фоли, набрані командою дівчаток з с.Андріївка. Остання хвилина, чергова атака дівчат з с.Шипувате, суддя зустрічі фіксує фол у захисті від дівчат с.Андріївка, йдуть два штрафних кидки з боку дівчат с.Шипувате, за для перемоги їм достатньо одного влучного кидка в баскетбольне кільце. Час гри сплив, нічийний рахунок, всі чекають на штрафні кидки, іде перший кидок – м’яч робить оберт по обідку кільця та мимо, другий кидок і м’яч влучає в кільце, перемога 13:12 на користь дівчат з ЗОШ с.Шипувате. Остання зустріч в даній підгрупі, гра яка вирішить долю другого місця в підгрупі. На майданчику команди ЗОШ с.Андріївка та с.Підсереднє, до останньої хвилини зустрічі не можна було сказати хто сильніший і більше претендує на вихід на друге місце. Перший період закінчується з рахунком 3:3, в другому періоді дівчата з с.Андріївка спромоглися закинути одного м’яча з штрафного, на що їх суперниці відповіли одним влучним штрафним кидком та однією результативною атакою, в підсумку рахунок 6:4 на користь ЗОШ с.Підсереднє.

До другої підгрупи потрапили команди з Великобурлуцького ліцею, НВК с.Вільхуватка та ЗОШ смт.Приколотне. Першими свої баскетбольні вміння продемонстрували команди ЗОШ смт.Приколотне та НВК с.Вільхуватка. В даній зустрічі та і не тільки в ній, доброю грою в пас вразила команда дівчат з с.Вільхуватка, нажаль в них підводила влучність гри на кільце. В свою чергу їх суперниці дівчатка з смт.Приколотне, використали всі свої можливості, і доводять фінальний результат матчу до рахунку 6:3 на свою користь. В наступній зустрічі даної підгрупи зустрілись команди дівчат з Великобурлуцького ліцею та смт.Приколотне, гра минула на рівних, перший період закінчився 3:2 на користь перших. В другому періоді команди розігрались і обмінюються результативними атаками, фінальний свисток фіксує рахунок 10:6 на користь ліцеїсток. Остання гра даної підгрупи, яка вирішить учасників фінальних ігор. На майданчик запрошуються команди Великобурлуцького ліцею та НВК с.Вільхуватка, кожна з команд претендували на вихід з першого місця в даній підгрупі. Гра минула в напруженні для обох команд. Перший період минув більше в психологічній боротьбі, якщо команда дівчат з с.Вільхуватка більше атакувала, то команда дівчат з ліцею більше фолила на гравцях атаки своїх суперниць, та штрафні кидки дівчат з с.Вільхуватка, нажаль не закінчувались результативно. По завершенні часу рахунок був 6:4 на користь учениць НВК с.Вільхуватка. Даним результатом ситуація в підгрупі стала зовсім запутаною. Три команди здобувають по одній поразці та одній перемозі, в кожної команди було в резерві по три очки. Лише за різницею забитих та пропущених м’ячів було визначено місця в підгрупі, так Великобурлуцький ліцей набрав три очки, в нього 14 забитих та 12 пропущених м’ячів, з результатом плюс два м’ячі дана команда виходить на перше місце. Друге місце визначилось різницею гри між собою, у команди ЗОШ смт.Приколотне три очки, в нього в резерві 12 забитих м’ячів та 13 пропущених, різниця мінус один, в команди НВК с.Вльхуватка також три очки, різниця забитих 9 та пропущених 10 м’ячів, тобто також мінус один м’яч, в протистоянні між собою перемогу отримала команда ЗОШ смт.Приколотне, за даним показником вони і виходять на другу сходинку в підгрупі, чим виборюють право змагатись за 3-4 місце.

В розіграші за 3-4 місце на майданчик вийшли команди дівчат з ЗОШ смт.Приколотне та с.Підсереднє, зустріч минула за повної переваги дівчаток з смт.Приколотне, в даній зустрічі в них виходило все, чого не можна сказати про їх суперниць, в підсумку рахунок 15:0 на користь дівчаток з смт.Приколотне.

За розіграш 1-2 місця в боротьбі зійшлись команди ЗОШ с.Шипувате та Великобурлуцького ліцею. Команда дівчаток з с.Шипувате вибрала тактику гри на пресинг суперника на кожному клаптику майданчику. Це в свою чергу не давало змоги розігратись ліцеїсткам та і гра в них зовсім не заладилась, навіть, начебто сто відсоткові, поодинокі проходи на кільце, лідера команди Великобурлуцького ліцею закінчувались нічим. В результаті перший період закінчується з рахунком 17:2, а результат двох періодів 27:12 на користь дівчаток з ЗОШ с.Шипувате.

В підсумку перше місце замають вихованки ЗОШ с.Шипувате (вчитель фізичної культури Голуб Валерій Іванович), кращим гравцем в команді визнано Катерину Хон. На другому місці розмістилась команда дівчат з Великобурлуцького ліцею (вчитель фізичної культури Ситник Анатолій Григорович), кращим гравцем в команді визнано Вікторію Рагозіну. Замикають трійку призерів дівчата з ЗОШ смт.Приколотне (вчитель фізичної культури Шелест Леонід Григорович), кращий гравець в команді Посохова Софія.

На урочистому підведенні підсумків Команди переможниці відзначені кубками та дипломами від відділу освіти Великобурлуцької районної державної адміністрації, кращі гравці відмічені дипломами.